Wnętrzarskie trendy na 2018 rok – część druga

Mocny akcent

Jak zapewne pamiętacie z poprzedniego postu, po kilkuletnim panowaniu ascetycznej prostoty i pragmatycznego minimalizmu, do naszych mieszkań nareszcie powraca to, co tak naprawdę nadaje życiu smak: różnorodoność, przypadek, indywidualizm. Po prezentacji dwóch największych hitów, dziś czas na porcję wnętrzarskich pomysłów dla tych, którzy chcą zmienić tylko część wystroju, a i tak osiągnąć piorunujący efekt.

Piąta ściana

Ach, gdzież te czasy wielkich kryształowych żyrandoli i ciężkich od zdobień stiuków? W nowoczesnym budownictwie sufitom poświęcano stanowczo zbyt mało uwagi, aż ktoś postanowił to zmienić i podzielić się z innymi efektem swojej inwencji. A że w wirtualnym świecie newsy rozprzestrzeniają się szybko, „statement ceiling” w krótkim czasie stał się perełką Pinteresta i jednym z najgorętszych trendów tego roku. I tak powstały już niezliczone sposoby na metamorfozę tego dziewiczego skrawka przestrzeni. Ci, którzy nie lubią zbyt wymyślnych zmian, mogą zacząć swoją przygodę z sufitem od instalacji interesującego oświetlenia wydobywającego jego naturalną fakturę albo obnażenia belek stropowych. Na topie jest również zdobienie sufitów muralami, tapetami w oryginalne wzory albo malowanie na środku ozdobnych elementów imitujących dawne medaliony. Największą frajdę w modzie na statementowe sufity będą mieć jednak ci, którzy mają artystyczne zdolności, lubią majsterkować i mają ochotę na coś naprawdę wyjątkowego, bo w tym trendzie chodzi przecież właśnie o to, żeby się wyróżnić. Jeśli więc chcesz na suficie zawiesić swoją kolekcję rowerów, plecionych koszyków albo innych eksponatów, na które nie masz już miejsca na półkach, to śmiało! I oczywiście nie zapomnij opublikować zdjęć, kiedy skończysz J

Balkon w marokańskim stylu

Marokańskie klimaty to kolejny przykład na zsynchronizowaną współpracę projektantów wnętrz i projektantów mody. Bogate hafty i nasycone barwy Maghrebu przebojem zdobywają wybiegi i salony wnętrz. Arabskie domy to prawdziwe oazy spokoju przeznaczone do odpoczynku od skwaru i gwaru miejskich ulic. Pozwalając sobie na kilka kulturowych zapożyczeń stworzysz wnętrze zapraszające do spędzenia leniwego, relaksującego wieczoru z przyjaciółmi. W lecie takim miejscem może być oczywiście taras albo balkon. Zrezygnuj z krzeseł i leżaków na rzecz puf, dywanów i stert poduszek, na których będzie się można wygodnie rozłożyć. Porozkładaj na stolikach kolorowe chusty zamiast obrusów i ciepłe pledy na chłodniejsze dni. Znakiem rozpoznawczym arabskiej kultury są też niskie stoliki i tace, na których serwuje się kawę i herbatę w charakterystycznych dzbankach i małych szklaneczkach z cienkiego szkła w kształcie tulipana. Do oświetlenia użyć można metalowych lampionów na świeczki ozdobionych kolorowymi szkiełkami. Zawieś je na suficie albo porozstawiaj w rogach balkonu, a ich migotanie jeszcze bardziej podkreśli nastrój z bajek tysiąca i jednej nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *