Wnętrzarskie trendy na 2018 rok – część pierwsza

Powrót obfitości

Ci, którzy planują w tym roku odświeżyć wystrój mieszkania, to prawdziwi szczęściarze! Specjalnie dla was przejrzeliśmy mood boardy na Pintereście, posty z blogów wnętrzarskich i artykuły z fachowych magazynów i zebraliśmy tegoroczne nowinki, które możecie wykorzystać w domu. W 2018 rządzi „coś nowego, coś starego i coś pożyczonego”. Jest intensywnie, kolorowo i obficie, bo rządzą nasycone barwy, dużo dodatków i ciemne drewno. Zapraszamy do lektury serii postów poświęconych najciekawszym wnętrzarskim trendom – od ogółu do szczegółu. Będzie z czego wybierać!

Magia tropików –żegnaj kolorystyczny minimalizmie, ten rok należy do soczystej zieleni dżungli, indygo skradzionego pawiom i hiacyntowym arom, dojrzałej pomarańczy i złota! Zaszalej z kolorami przy wyborze farb, kafelków łazienkowych albo zasłon. Tu chodzi o wybujałą, pulsującą gorączkowym życiem naturę, dlatego nie żałuj tropikalnych dodatków, bo teraz więcej znaczy lepiej! Poduszki w palmowe liście, zastawa stołowa w kształcie kwiatów albo owoców, egzotyczne zwierzęta i przerośnięte owady od razu wprowadzą w pomieszczeniu szczyptę zwrotnikowego pieprzu. Nieodzowne są też oczywiście żywe akcenty – na topie są domowe rośliny o wyraźnym wzorze na liściach, doniczkowe ananasy czy bromelie o barwnych gwiaździstych kwiatach. W tak urządzonym mieszkaniu niezależnie od pory roku będzie panować nastrój letniej gorączki! Możesz też spokojnie wprowadzić trochę tropików do swojej szafy, bo ten trend obecny jest również na wybiegach mody!

Styl boho – come back stylu boho to kolejny dowód na to, że przejadła się nam aseptyczna prostota skandynawskich klimatów. Boho wywodzi się od bohemy – wielonarodowej artystycznej rodziny wiodącej beztroski żywot włóczęgów gdzieś na przełomie XIX. i XX. wieku. Wnętrza w stylu boho kojarzą się z cygańskimi taborami, amerykańskimi osadnikami albo mieszkaniami obieżyświatów. Wydaje się, jakby w nich panował nieustanny bałagan, bo króluje tu radosna anarchia pamiątek z różnych epok i stron świata i zaimprowizowanych naprędce sprzętów domowych. Jeśli i ty chcesz, żeby twoje mieszkanie nabrało klimatu takiego tymczasowego obozowiska, powyciągaj pochowane na strychu pstrokate stare dywany, zaśniedziałe samowary i porcelanowe bibeloty, i stwórz z nich eklektyczną mieszankę kolorów, wzorów i faktur. Poszukaj na pchlich targach ręcznej roboty dodatków z naturalnych materiałów: szydełkowanych serwetek, zasłonek i makatek na ścianę, poduszek na sofę albo pledów. Meble we wnętrzach boho nie muszą być ani szczególnie wytworne, ani specjalnie zadbane – zamiast krążyć po sklepach z antykami, wyłudź od prababci stary kuchenny kredens i abażur z frędzlami, zrób stolik nocny ze skrzynki po winie albo półkę na książki z drewna z europalet. W ten sposób stworzysz niepowtarzalne wnętrze wyrażające twoją osobowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *